DogiHost Hizmet Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi

 

İş bu sözleşme, DogiHost firması ile web sitesi barındırma (hosting) hizmeti alan "müşteri" arasında kurulan bir iş birlikteliğini simgeler. Hosting hizmeti satın alan müşteri, aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

1. DogiHost, müşterilerine kesintisiz web sitesi barındırma (hosting) hizmeti sağlamayı taahhüt eder. Bununla birlikte doğal afetler, donanım ve yazılım arızaları, enerji kesintileri, veri merkezlerinde oluşabilecek her türlü olağanüstü durumlar ve diğer aksaklıklarda yaşanacak kesintiler ile ilgili olarak sorumluluk kabul etmez. 

2. Sunucularda (server) barındırılan web siteleri ve dosyaların yedeklerini bulundurma sorumluluğu müşteriye attir. Doğal afetler, donanım ve yazılım arızaları, enerji kesintileri, veri merkezlerinde oluşabilecek olağanüstü durumlarda ve diğer her türlü aksaklıklarda yaşanacak veri kayıplarından DogiHost firması sorumlu tutulamaz. Müşterilere web sitelerine düzenli olarak yedeklemeleri tavsiye edilir.

3. DogiHost'un müşterilerine tahsis ettiği disk (sunucu) alanı, sadece web sitesinde görünen ve web sitesinin işleyişi ile alakalı dosyalar içindir. Müşteriye tahsis edilen disk alanında müzik ve video ortam dosyaları, kişisel evraklar, web sitesi ile alakası olmayan görseller ve fotoğraflar barındırılamaz. Müşteriye tahsis edilen disk alanı özel ve şahsi verileri depolama / online disk alanı maksadıyla kullanılamaz. Böyle bir kullanımın tespit edilmesi durumunda DogiHost, müşteriye önceden haber vermeden hizmeti durdurma ve müşteri hesabını kapatma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda müşteri herhangi bir hak ve ücret iadesi talebinde bulunamaz.

4. Tüm sunucu ve hosting satışlarında müşterinin 7 (yedi) gün içerisinde para iadesi talep etme hakkı vardır. DogiHost, kötü niyetli, sunucu yazılım ve donanımına zarar veren, sahtecilik, dolandırıcılık ve oltacılık web siteleri çalıştıran, yasadışı ürün ve hizmetlerin satışını ve reklamını yapan, elektronik posta hizmetini reklam amaçlı suistimal eden müşterilere karşı para iadesinde bulunmama hakkını saklı tutar. Bu müşterilerin aldıkları hizmetler ve barındırma paketleri ivedilikle DogiHost tarafından iptal edilebilir.

5. Müşteriler web sitelerindeki içeriklerden kendileri sorumludur. DogiHost, kötü niyetli ve yasadışı içeriklerle donatılan web siteleri ve sunucuya yüklenen dosyalar ile alakalı olarak sorumlu tutulamaz.

6. Müşteri web siteleri Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ihlal eden içerikler barındıramaz. Başta telif hakları ile ilgili kanunlar olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğünü tehdit eden terör ve bölücülük odaklı içerikler, sahte haberler, uyuşturucu ve alkol satışı/reklamı yapan web siteleri, kara propaganda, devlet büyüklerine hakaret içeren söylemler, halkı korku, kin, panik ve dehşete sürükleyici içerikler, Türk milletinin kutsal değerlerine hakaret eden ve bu değerlerle alay eden hiç bir web sitesi sunucularda barındırılamaz. Bunlara ek olarak yasadışı bahis ve kumar oynatan siteler, telif haklarını ihlal eden müzik, video, yazılım, elektronik kitap gibi içerikler DogiHost sunucularında barındırılamaz.

Yukarıdaki maddelerde yer almayan, bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarına aykırı olan ve bu sözleşmede belirtilmeyen içerikler DogiHost sunucularında barındırılamaz. Bu tarz içerikleri olan web sitelerini yükleyenlerin müşteri ilişkileri derhal sona erdirilir, barındırma (hosting) hesapları kapatılır ve gerek duyulması halinde yasal mercilere suç duyurusunda bulunulur. Böyle bir durumda müşteri herhangi bir hak ve ücret iadesi talebinde bulunamaz. DogiHost yasadışı web sitelerini sunuculara yükleyen site sahipleri karşısında her türlü hakkını saklı tutar.

7. DogiHost ve müşteri arasındaki iletişimin sağlıklı sürdürülebilmesi maksadıyla, müşteri iletişim ve kimlik bilgilerini doğru ve eksiksiz verme yükümlülüğünü kabul eder. DogiHost tarafından müşteriye iletilen her türlü belge, bilgilendirme ve talepler, müşterinin sisteme kayıt esnasında ibraz ettiği elektronik posta adresine yapılacaktır. Müşterinin bu elektronik posta adresine erişememesi, erişimi kaybetmesi, geçersiz elektronik posta adresi vermesi ve benzeri durumlarda DogiHost bilgilendirmeyi eksiksiz yapmış kabul edilir ve doğacak hasarlardan sorumlu tutulamaz.

8. DogiHost firması, müşteriye önceden haber vermek koşuluyla bu sözleme şartlarını gerekli gördüğü şekilde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar. Sözleşme değişikliklerini kabul etmeyen müşteriler, iş ilişkisini her iki tarafı daherhangi bir yükümlülük altında bırakmayacak şekilde sonlandırabilirler.